Protipožiarne posuvné brány

Protipožiarne posuvné brány pre spoľahlivú ochranu objektu

Pre všetky oblasti objektov dodáva Hörmann podľa požiarneho zaťaženia spoľahlivé riešenia posuvných brán primerané z hľadiska prevádzky a rizika, v 1-krídlovom a 2-krídlovom vyhotovení. Protipožiarne konštrukcie sú preskúšané podľa normy DIN 4102, priebežne sa kontroluje ich kvalita skúšobňou materiálu Braunschweig a sú schválené inštitútom DIBt.
Dymotesné protipožiarne posuvné brány pre bezpečné únikové a záchranné cesty sú preskúšané aj podľa normy DIN 18095. Tieto sa odporúčajú pre všetky oblasti s vysokou frekvenciou osôb tam, kde sa musia ľudia v prípade požiaru chrániť pred rozšírením životu nebezpečných spalín.
Na rýchly prejazd s vozíkmi na vrecia alebo s malými prepravnými vozíkmi sa ponúkajú protipožiarne posuvné brány s integrovanými/únikovými dverami. Vo všeobecnosti sú integrované/únikové dvere z bezpečnostno-technických dôvodov vybavené horným zatváračom dverí s klznou koľajnicou.

Dobré dôvody pre protipožiarne a dymotesné posuvné brány Hörmann

Vysoko hodnotný vzhľad brány

Vysoko hodnotný vzhľad brány

Posuvná brána Hörmann poskytuje moderný vzhľad brány vďaka patentovanej drážke v tvare V na styku prvku bez viditeľných skrutkových spojov. Vysoká stabilita sa zaručuje prostredníctvom navzájom zapadajúceho ozubeného labyrintového násuvného profilu. Prvky s hrúbkou 72 mm sú celoplošne, rovinne zlepené a radia sa k sebe pomocou závitových tyčí. Z toho vyplýva vysokohodnotné krídlo brány s paralelne prebiehajúcimi, rovnomerne širokými stykovými hranami.

Do výšky 9 metrov sú jednotlivé prvky vyrobené bez rušivých zvarových švov z jedného kusu. Z toho vzniká vysokohodnotný vzhľad brány.
Presné vedenie krídla brány

Presné vedenie krídla brány

Cylindrická vodiaca kladka a stabilné vodiace koliesko v spojení s patentovanou vodiacou koľajnicou sa starajú o optimálne vyrovnanie sily. Zavesenie s guľôčkovými ložiskami zaručuje pokojné správanie pri chode a ľahké ovládanie. Prostredníctvom nastavovacích skrutiek je možné vodiacu koľajnicu presne 3-dimenzionálne nastaviť. Vďaka clone vodiacej koľajnice vo farbe krídla brány vzniká celkový harmonický obraz.

Tupo dosadajúci bez nájazdového profilu

Tupo dosadajúci bez nájazdového profilu

Toto voliteľné vyhotovenie brány je alternatíva k 2-krídlovým dverám s otočnými krídlami v stavbe objektu, napr. vo vstupných priestoroch. Pretože brána beží v nájazdovej oblasti tupo na clone z ušľachtilej ocele pri stene, rozšíri sa svetlý prechod a náročný vzhľad brány sa neruší nájazdovým profilom. Ak sa odstavná oblasť vyhotoví ako riešenie s výklenkom s krytom výklenku, je brána takmer neviditeľná.

Bezpečnosť sa zaručuje vďaka odpruženým zasúvajúcim sa čapom z ušľachtilej ocele, materiálom na vytváranie izolujúcej vrstvy a dvojitému gumenému tesneniu.
S komfortným riešením pohonu

S komfortným riešením pohonu

Kombinácia posuvnej brány z ocele alebo z ušľachtilej ocele s pohonmi SupraMatic HT alebo ITO 400 umožňuje rýchle otváranie a zatváranie v dennej prevádzke. Pre extra pokojný a šetrný chod brány odporúčame pohony SupraMatic HT a ITO 400 FU so sériovým pozvoľným štartom a pozvoľným zastavením. Komfortná obsluha sa realizuje prostredníctvom ručného vysielača, tlačidlového spínača alebo kľúčového spínača. V prípade požiaru sa pohon odblokuje patentovaným mechanizmom. Brána sa potom spoľahlivo zatvorí prostredníctvom závaží.

Katalógy
Videos

Redaktioneller Film von Log24.TV: Neues Logistikzentrum von Gauselmann

Redaktioneller Film von Log24.TV: Neues Logistikzentrum von Norma

Redaktioneller Film der Fachzeitschrift MM Logistik: Neues Logistik- und Verwaltungsgebäude von KK Keppel & Kompagnon