Inovatívne a mnohostranné

Priemyselné brány

Priemyselné sekcionálne brány

Priestorovo úsporné bránové systémy sa vďaka rôznym typom kovania prispôsobia každej priemyselnej stavbe. To umožňuje bezpečnosť plánovania pri novostavbách a renováciách. Firma Hörmann Vám ponúka riešenia na mieru pre každé použitie: od brán s integrovanými dverami bez vysokého prahu, ako komfortný prechod cez plne presklené brány s presklením Duratec.

 

prejsť na Priemyselné sekcionálne brány

Rýchlobežné brány

Rýchlobežné brány Hörmann sa nasadzujú v interiéroch a ako vonkajšie ukončenie na optimalizáciu toku dopravy, na zlepšenie vnútornej klímy a na úsporu energie. Ich výhoda: vďaka technológii SoftEdge s integrovanou ochranou proti nájazdu na prekážku sa flexibilné rýchlobežné brány stávajú obzvlášť bezpečnými a hospodárnymi. Ako vonkajšia brána sa odporúča rýchla špirálová brána HS 7030 PU s dvojstennými izolačnými panelmi s PU pre vysokú tepelnú izoláciu.

 

prejsť na Rýchlobežné brány

Rolovacie brány a rolovacie mreže

Rolovacie brány Hörmann sú vďaka svojej jednoduchej konštrukcii s malým množstvom komponentov mimoriadne hospodárne a robustné. Podľa požiadavky si môžete zvoliť rozdielne varianty závesov a vybavenia. Mimoriadne hospodárne riešenie pre otvory hál s nízkou frekvenciou otvárania ponúka rolovacia brána SB s inovatívnou technikou ťažných pružín. Rolovacia brána Decotherm S je správnou voľbou pre drsnú logistickú prevádzku.

 

prejsť na Rolovacie brány a rolovacie mreže

Nakladacia technika

Vo firme Hörmann obdržíte všetky komponenty Vašej nakladacej stanice z jednej ruky: nakladacie mostíky, tesniace límce, predsadené komory a nájazdové nárazníky. Výrobky pochádzajúce z vlastného vývoja a produkcie Hörmann sú navzájom optimálne zosúladené a umožňujú hladký proces nakladania a vykladania.

 

prejsť na Nakladacia technika

Brány pre hromadné garáže

V dôsledku neustále rastúcej potreby parkovacích priestorov v mestách a centrách aglomerácií narastá význam podzemných a hromadných garáží. Tieto garáže často vznikajú v zmiešaných obytných a priemyselných zástavbách. Z toho vyplývajú zvýšené požiadavky na bránové systémy s mimoriadne tichým chodom. Špeciálne pre túto oblasť použitia ponúka Hörmann navzájom kompletne zosúladené systémy pozostávajúce z brány a pohonu.

 

prejsť na Brány pre hromadné garáže

Protipožiarne posuvné brány

Protipožiarne a dymotesné brány firmy Hörmann je možné zakúpiť ako jednokrídlové a dvojkrídlové brány alebo ako teleskopickú protipožiarnu posuvnú bránu. Pre rýchly prechod osôb a prejazd vozíkmi na vrecia alebo malými dopravnými vozidlami ponúkame protipožiarne posuvné brány s integrovanými dverami/únikovými dverami. Bez tejto požiadavky je ich možné zakúpiť aj ako viacúčelové brány.

 

prejsť na Protipožiarne posuvné brány

Posuvné brány do dvora

Posuvné brány do dvora Hörmann zo stabilných oceľových profilov sa dodávajú ako kompletný prvok so šírkou otvoru do 16 metrov. Tak je možné pri protibežných systémoch dosiahnuť šírku 32 metrov. Konštrukcia je samonosná. Prednosti: len drobné základové práce. Žiadna montáž vodiacich koľajníc, žiadne poruchy chodu brány pri námraze, snehu alebo hrubom znečistení.

prejsť na Posuvné brány do dvora

Kyvné brány a pásové závesy

Flexibilné pásové závesy Hörmann sú vhodné predovšetkým ako cenovo výhodné ukončenie pre veľké otvory hál. Odolné PVC pásy zatvárajú maximálne tesne a otvárajú sa len na šírku vozidla alebo nákladu.
Flexibilné kyvné brány Hörmann sú koncipované na použitie vo vnútri budov pri normálnej prevádzke vysokozdvižného vozíka. Kyvné brány sú kvôli jednoduchej montáži vyexpedované kompletne predmontované.

 

prejsť na Kyvné brány a pásové závesy