Do boku posuvná sekcionálna brána

Objavte priestorový zázrak

Do boku posuvné sekcionálne brány Hörmann sú ideálnym riešením pre mimoriadne montážne situácie: tento typ brány sa neotvára dohora ako výklopné, sekcionálne alebo rolovacie brány, ale do strany. Mimoriadna výhoda, ak má strop garáže ostať voľný napríklad na uschovanie predmetov (surfovacej dosky a pod.), alebo ak krídlo brány nie je možné zo stavebných dôvodov (šikmý sklon strechy, nízky preklad, rušivé odpadové rúry) odstavovať alebo namontovať pod stropom.

Dobré dôvody pre do boku posuvnú sekcionálnu bránu Hörmann HST

Ľahko, pokojne, presne

Ľahko, pokojne, presne

Dvojité vodiace kladky

Panely vypenené polyuretánom s hrúbkou 42 mm sú hore bezpečne a presne vedené stabilnými, dvojitými vodiacimi kladkami a dole v zaoblenej podlahovej koľajnici. Vďaka konštrukcii otvorenej na obidvoch koncoch je možné podlahovú lištu jednoducho vyčistiť.

Spoľahlivo

Spoľahlivo

Ochrana proti privretiu prstov vnútri a vonku

Tvar článkov brány optimálne prispôsobený lamelovým prechodom a závesy zabraňujú neúmyselnému privretiu prstov.

Dvojitá vypínacia automatika

Spoľahlivá vypínacia automatika je účinná nielen pri otváraní, ale aj pri zatváraní brány. Pri neočakávaných prekážkach v oblasti otvárania a na vedení popri stene sa brána okamžite zastaví
.

Osoby sa tak chránia pred poraneniami, vozidla alebo predmety sa nepoškodia.
Komfortne

Komfortne

Rýchlejšie do garáže

Pre prechod osôb je možné do boku posuvné sekcionálne brány otvárať rýchlo a jednoducho a tiež iba čiastočne. Do Vašej garáže sa takto dostanete rýchlejšie, aby ste si napríklad vytiahli bicykel.

Komfortne s automatickým čiastočným otvorením

Pri bránach s pohonom je možné šírku pre prechod osôb nastaviť individuálne.

Obsluha sa realizuje prostredníctvom Vášho ručného vysielača alebo voliteľným madlom brány s rádiovým modulom.
Bezpečne

Bezpečne

Mechanická poistka proti vypáčeniu

Nepozvaní hostia nemajú pri automatických bránach Hörmann žiadnu šancu. Ak sa garážová brána zatvorí, poistka proti vypáčeniu zapadne automaticky do dorazu vodiacej koľajnice, ihneď sa pevne zablokuje a chráni proti nadvihnutiu.

Toto patentované blokovanie brány funguje čisto mechanicky a je preto účinné, v porovnaní s ostatnými konkurenčnými pohonmi, aj bez napájania elektrickým prúdom. Dodatočné dva háčiky na boku brány pevne spájajú koniec krídla brány s bočnou zárubňou.
Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Obojsmerný rádiový systém BiSecur sa považuje za modernú technológiu na komfortnú a bezpečnú obsluhu garážových a vjazdových brán, pohonov dverí, svetla a pod.
Tento extrémne bezpečný systém kódovania BiSecur so stabilným, bezporuchovým dosahom vyvinutý spoločnosťou Hörmann vám poskytne dobrý pocit z toho, že žiadna cudzia osoba nedokáže skopírovať váš rádiový signál. Systém bol otestovaný a certifikovaný bezpečnostnými expertmi z univerzity Ruhr-Universität Bochum a z nezávislých skúšobných inštitútov.

Komfortná kontrola pozície brány

Komfortná kontrola pozície brány

Už nikdy viac nemusíte vo vetre a nečase stáť pred dverami,  aby ste skontrolovali, či je brána zatvorená. Po stlačení tlačidla zobrazí farba LED na ručnom vysielači HS 5 BS pozíciu brány. Na požiadanie sa brána zatvorí ďalším stlačením tlačidla ***. Pohodlnejšie a bezpečnejšie nie je možné Vašu bránu ovládať.

*** pri obsluhe bez výhľadu na bránu je potrebná dodatočná svetelná závora

Ocenený dizajn

Ocenený dizajn

Pri exkluzívnych ručných vysielačoch BiSecur okúzli nielen čierny alebo biely vysoko lesklý povrch so vzhľadom klavírneho laku, ale aj elegantný tvar, ktorý sa mimoriadne príjemne drží v ruke.
Ručné vysielače Hörmann BiSecur s voliteľným vysoko lesklým povrchom so vzhľadom klavírneho laku boli ocenené renomovanou cenou reddot design award za ich exkluzívny dizajn.

Obrázok: Ručný vysielač HS 5 BS so stanicou ručného vysielača (voliteľne).

Súvislé podlahové tesnenie

Súvislé podlahové tesnenie

  • sériová podlahová koľajnica
  • súvislé podlahové tesnenie
  • bezbariérový prístup
  • vodotesnosť trieda 2
  • priepustnosť vzduchu trieda 2
Katalógy