Dopravné zábrany a dopravné stĺpiky s vysokou bezpečnosťou zabezpečujú príjazd

Zábrany s vysokou bezpečnosťou

Zábrany s vysokou bezpečnosťou

Ak si oblasť vyžaduje maximálnu bezpečnosť a musí byť natrvalo alebo dočasne chránená pred neoprávneným príjazdom, naše zábrany s vysokou bezpečnosťou série High Security Line Hörmann sú pre vás to správne riešenie.

V závislosti od druhu a veľkosti areálu, ktorý sa má chrániť, vám spoločnosť Hörmann umožňuje vybrať si z dopravných stĺpikov, hrotových bariér alebo dopravných zábran a flexibilne kombinovať jednotlivé výrobky a ovládať ich individuálnymi koncepciami riadenia.

Optimálna núdzová funkcia EFO vysúva naše automatické dopravné zábrany, dopravné stĺpiky a hrotové bariéry v priebehu 1,5 sekundy.

Dopravné stĺpiky pred reprezentačnými budovami

Zábrany s vysokou bezpečnosťou – prehľad úrovní bezpečnosti

Bezpečnostná úroveň zábrany s vysokou bezpečnosťou sa meria rôznymi nárazovými energiami. Energia, ktorou vozidlo naráža, závisí od typu, hmotnosti a rýchlosti vozidla. Energia nárazu je rozhodujúca pre poškodenie a funkciu.

Energia nárazu so zničením

Hodnota udáva, akú rýchlosť nárazu určitého typu vozidla dokáže zadržať zábrana s vysokou bezpečnosťou. Ak narazí na zábranu s vysokou bezpečnosťou napr. vozidlo s hmotnosťou 6800 kg a rýchlosťou 87 km/h (pozri graf), môže dôjsť k trvalému poškodeniu mechaniky a konštrukcie v takom rozsahu, že sa zábrana s vysokou bezpečnosťou bude musieť vymeniť. Prejazdu sa však zabráni.

Energia nárazu bez zničenia

Hodnota vypovedá o tom, že náraz typu vozidla s maximálnou rýchlosťou sa zadrží bez toho, aby sa pritom poškodila mechanika a konštrukcia zábrany s vysokou bezpečnosťou. Ak narazí na zábranu s vysokou bezpečnosťou napr. vozidlo s hmotnosťou 6800 kg a rýchlosťou 52 km/h, funkcia a bezpečnosť zábrany zostávajú naďalej zaručené.

Dopravné zábrany

Ak chcete vjazd alebo výjazd do šírky 6 metrov chrániť zvýšenými bezpečnostnými opatreniami, odporúčame vám použiť naše dopravné zábrany.

V závislosti od okolností sa môžu naše zábrany Road Blocker zapustiť do podlahy alebo alternatívne montovať na hotovej podlahovej krytine bez zemných prác. Pri bežnej prevádzke, so zasunutím v jednej rovine s podlahou, sa môžu v prípade núdze rýchlo vysunúť a efektívne zastaviť neoprávnené vozidlá.

Naše dopravné zábrany s výškou 500 alebo 1000 mm sú certifikované alebo zodpovedajú požiadavkám kvalifikačných testov PAS68. Zábrana Road Blocker 1000 je tak schopná odolať 7,5-tonovému nákladnému automobilu, ktorý sa k nej pohybuje rýchlosťou 80 km/h.

Hrotové bariéry

Hrotové bariéry zabezpečujú príjazd do bezpečnostných oblastí

Naše hrotové bariéry M umožňujú riadený jednostranný prejazd do šírky 6 metrov. Zabraňujú prejazdu v opačnom smere hrotmi, ktoré prepichujú pneumatiky vozidla takým spôsobom, že vozidlo po niekoľkých metroch zastaví. Tieto hrotové bariéry, ktoré sa montujú na hotovú podlahovú krytinu, sú vhodné pre nižšie frekvencie využitia.

Pre vysoké frekvencie využitia je vhodný variant hrotových zábran H, ktorý sa do podlahy zapúšťa v jednej rovine. Tieto hrotové bariéry H poskytujú lepšiu ochranu aj proti väčším vozidlám, ako sú nákladné automobily.

Dopravné stĺpiky s vysokou bezpečnosťou

Naše dopravné stĺpiky série High Security Line, certifikované na základe nárazových testov, sú dostupné ako automatické, demontovateľné alebo pevné varianty.

Viac informácií o našich dopravných stĺpikoch s vysokou bezpečnosťou nájdete v časti Dopravné stĺpiky.

Poradenstvo pre architektov

Ste architekt a máte otázky k našim výrobkom, plánujete a potrebujete poradiť ohľadne variant vyhotovenia, možností kombinovania a individuálneho dizajnu? Alebo ste snáď už v štádiu stavebnej koncepcie a potrebujete technickú podporu, ako aj detaily naplánovaných diel? Chcete využiť know-how získané desiatkami rokov skúseností – naši poradcovia pre architektov Vás budú radi sprevádzať a ochotne Vám poradia.

prejsť na Poradenstvo pre architektov