Rýchlobežné brány

Rýchlobežné brány - sériovo s ovládaním FU

Rýchlobežné brány Hörmann sa nasadzujú v interiéroch a ako vonkajšie ukončenie na optimalizáciu toku dopravy, na zlepšenie vnútornej klímy a na úsporu energie. Program Hörmann zahŕňa vertikálne a horizontálne, transparentné brány s flexibilným závesom, aj v kombinácii so sekcionálnymi bránami a rolovacími bránami, ako aj silné a jednoducho udržiavateľné špirálové brány s hladkými hliníkovými profilmi.

Brány občas tvoria veľký podiel obvodového plášťa priemyselných nehnuteľností. V dôsledku toho v sebe skrývajú obrovský potenciál na úsporu energie – informácie k amortizácii a k dovybaveniu nájdete na stránke Kompas úspory energie Hörmann.

Dobré dôvody pre rýchlobežné brány Hörmann

Sériová bezpečnosť

Sériová bezpečnosť

Bezkontaktná bezpečnosť

Bezpečnostná svetelná mreža integrovaná v bočných dieloch monitoruje zatváraciu úroveň krídla brány
do výšky 2 500 mm. Prostredníctvom bezpečnostnej svetelnej mreže sa spĺňajú bezpečnostné požiadavky
podľa normy DIN EN 13241-1.

Ďalšie inštalácie na bráne sú vďaka tomu zbytočné (napr. zabezpečenie uzatváracej hrany alebo svetelná závora). Profitujte z tejto vysokej bezpečnosti a z rýchlobežnej brány s mimoriadne jednoduchou montážou a servisom.
Optimalizované prevádzkové priebehy

Optimalizované prevádzkové priebehy

Sériovo dlhá životnosť a vysoká hospodárnosť

Ovládanie s frekvenčným meničom odľahčuje celú mechaniku brány a zaručuje tichý chod brány takmer bez opotrebovania.

Vďaka vysokej rýchlosti otvárania a zatvárania sa optimalizuje prevádzka a znižuje strata tepla. Okrem toho sa odľahčuje celá mechanika brány vďaka pozvoľnému rozjazdu a brzdeniu a niekoľkonásobne sa tak predlžuje životnosť brány. Pri ťažkých, izolovaných bránach sa chod brány podporuje pružinami a pri rýchlych sekcionálnych bránach s kovaním H a V prostredníctvom protizávaží bez opotrebovávania.
Účinná tepelná izolácia

Účinná tepelná izolácia

Rovnomerne vypenené oceľové lamely

Žiarovo pozinkované, dvojstenné lamely s výplňou PU tvrdenou penou poskytujú mimoriadne vysokú tepelnú izoláciu. Brány sa sériovo dodávajú vo farbe biely hliník (RAL 9006). Na vonkajšej strane
presviedča jemný líniový profil povrchovej úpravy Micrograin, na vnútornej strane sú lamely s razením Stucco.

Zvýšená tepelná izolácia prostredníctvom ThermoFrame

Vyhrievané haly potrebujú dobre izolované rýchlobežné brány. ThermoFrame oddeľuje bočný diel od stavebného objektu. Termické oddelenie, vrátane dodatočných tesnení, zlepšuje tepelnú izoláciu až o 15 % a je jednoducho a rýchlo namontované. ThermoFrame sa môže voliteľne objednať pri bránach s lamelami s hrúbkou 42 mm a 67 mm. Pri bránach Iso Speed Cold 100 patrí už k rozsahu dodávky.
Trvalo jasný priehľad

Trvalo jasný priehľad

Voliteľné presklenia

Presklenie Duratec zaručuje najvyššiu odolnosť voči poškriabaniu napriek silnému zaťaženiu v drsnom priemyselnom prostredí. Špeciálna povrchová úprava chráni tabuľku pred stopami po čistení a poškriabaním
.

Pri izolovaných bránach s hrúbkou 67 mm obdržíte zasklievacie rámy z hliníka v termicky oddelenom vyhotovení s 3-jiými preskleniami. Izolované brány s hrúbkou 42 mm dodáme s 2-jitým presklením.

Vďaka pridržiavacím lištám pre sklo na vnútornej strane je možné chybné tabuľky jednoducho a rýchlo vymeniť.
SmartControl

SmartControl

Pomocou SmartControl možno kedykoľvek vykonať technickú analýzu ovládania vašej rýchlobežnej brány. Online portál umožňuje prístup k najdôležitejším informáciám v reálnom čase pri chybových hláseniach a často umožňuje rýchle odstránenie chyby. Takto šetríte náklady vďaka menej častým a kratším servisným zásahom a profitujete z menej početných, resp. kratších prestojov, pretože komponenty podliehajúce opotrebeniu môžete vymeniť včas.

Katalógy
Videá

HS 7030 PU - Rýchla špirálová brána

Podlahový profil SoftEdge - bez výpadku po náraze

Poradenstvo pre architektov

Ste architekt a máte otázky k našim výrobkom, plánujete a potrebujete poradiť ohľadne variant vyhotovenia, možností kombinovania a individuálneho dizajnu? Alebo ste snáď už v štádiu stavebnej koncepcie a potrebujete technickú podporu, ako aj detaily naplánovaných diel? Chcete využiť know-how získané desiatkami rokov skúseností – naši poradcovia pre architektov Vás budú radi sprevádzať a ochotne Vám poradia.

prejsť na Poradenstvo pre architektov