Rolovacie brány a rolovacie mreže

Rolovacie brány a rolovacie mreže - hospodárne, robustné a spoľahlivé

Rolovacie brány a rolovacie mreže Hörmann z hliníka a ocele sú vďaka svojej geniálne jednoduchej konštrukcii s malým počtom komponentov mimoriadne hospodárne. Tieto uzávery to neustále potvrdzujú v každodennej prevádzke. Rolovacie brány a rolovacie mreže nezaberajú nad otvorom takmer žiadne miesto. Navíjajú sa kompaktne za prekladom. Po stranách a v oblasti strechy sa nestráca žiadny cenný priestor haly.

Vysoká špecializácia konštrukcie rolovacích brán a rolovacích mreží Hörmann vychádza z normálneho štandardu. Realizácia atypických riešení patrí ku každodennej činnosti nášho výkonného tímu.

Rolovacia mreža RollMatic sa vďaka svojej kompaktnej konštrukcii s potrebou prekladu, resp. montážnou hĺbkou max. 335 mm hodí predovšetkým pre malé uzávery obchodov so stiesnenými priestorovými pomermi.

Brány občas tvoria veľký podiel obvodového plášťa priemyselných nehnuteľností. V dôsledku toho v sebe skrývajú obrovský potenciál na úsporu energie – informácie k amortizácii a k dovybaveniu nájdete na Kompas úspory energie Hörmann.

Dobré dôvody pre rolovacie brány a rolovacie mreže Hörmann

Inovatívna technika ťažných pružín

Inovatívna technika ťažných pružín

Bezpečné a osvedčené

Manuálne otváranie a zatváranie brány sa zreteľne uľahčuje pomocou techniky ťažných pružín. Rolovacími bránami / rolovacími mrežami SB a TGT do veľkosti 6000 × 4500 mm je možné pohybovať s nepatrným vynaložením sily. Pri rolovacích bránach / rolovacích mrežiach s voliteľným pohonom šetrí technika ťažných pružín mechaniku brány a techniku pohonov.

Vysoká bezpečnosť bez senzoriky na závese brány

Vysoká bezpečnosť bez senzoriky na závese brány

Sériové obmedzenie sily pri WA 300 R S4 / WA 300 AR S4

V kombinácii s týmito pohonmi presviedčajú rolovacie brány / rolovacie mreže SB a TGT svojou vysokou bezpečnosťou pri otváraní a zatváraní.

Vďaka sériovému obmedzeniu sily v smere „Brána otvorená“ a „Brána zatvorená“ nie je pri väčšine variantoch závesov a rozsahoch veľkostí potrebná inštalácia zabezpečenia uzatváracej hrany a poistky proti vtiahnutiu, aby sa splnili požiadavky normy DIN EN 12453. Okrem toho brána nevyžaduje takmer žiadnu údržbu, pretože na závese brány nie je namontovaná senzorika so špirálovým káblom náchylným na opotrebovanie.
Rýchle, šetrné a bezpečné otváranie dverí

Rýchle, šetrné a bezpečné otváranie dverí

Balík výbavy S6 s pohonom s frekvenčným meničom a s ovládaním

Zlepšite Vaše prevádzkové procesy a znížte straty tepla s voliteľným balíkom výbavy S6 vrátane pohonu s frekvenčným meničom pre rolovaciu bránu DD so závesom Decotherm. Brána sa tak bude otvárať rýchlosťou do 1,1 m/s – a vďaka tomu takmer tak rýchlo ako rýchlobežná brána. Ďalšie výhody: montážne rozmery a obstarávacie a prevádzkové náklady sú výrazne nižšie ako pri rýchlobežnej bráne.

Vďaka pozvoľnému rozbehu a jemnému zastaveniu beží brána napriek tempu mimoriadne šetrne – to odľahčuje mechaniku brány a predlžuje tým životnosť brány. Svetelná mreža vo vodiacej koľajnici zaručuje potrebnú vysokú bezpečnosť a okrem toho je spoľahlivo chránená pred opotrebovaním a poškodením.
Zmysluplné detaily pre dlhú životnosť

Zmysluplné detaily pre dlhú životnosť

Premyslená konštrukcia s usmerňovačmi nájazdu a veternými hákmi

Usmerňovač nájazdu rolovacej brány DD účinne znižuje opotrebovanie závesu brány. Ak by to bolo niekedy potrebné, môžete usmerňovač jednoducho vymeniť. Nami vyvinuté výrobky okrem toho často spĺňajú viacero funkcií.

Veterné háky na závesoch rolovacej brány napríklad chránia Vašu bránu pred poškodeniami v dôsledku zaťaženia vetrom; okrem toho sú vynikajúcou ochranou proti vlámaniu, pretože profily nie je možné jednoducho vytlačiť z vedenia.
Katalógy
Videá

Redaktioneller Film der Fachzeitschrift M+T Metallhandwerk: GKS Schweinfurt - Hörmann Rolltore DD S6

Poradenstvo pre architektov

Ste architekt a máte otázky k našim výrobkom, plánujete a potrebujete poradiť ohľadne variant vyhotovenia, možností kombinovania a individuálneho dizajnu? Alebo ste snáď už v štádiu stavebnej koncepcie a potrebujete technickú podporu, ako aj detaily naplánovaných diel? Chcete využiť know-how získané desiatkami rokov skúseností – naši poradcovia pre architektov Vás budú radi sprevádzať a ochotne Vám poradia.

prejsť na Poradenstvo pre architektov