Pohony vnútorných dverí

Pre bezbariérové a komfortné bývanie

Pomocou pohonu dverí Hörmann PortaMatic otvoríte a zatvoríte Vaše drevené a oceľové vnútorné dvere celkom jednoducho automaticky prostredníctvom ručného vysielača alebo tlačidla. Či máte telesné obmedzenie alebo si jednoducho želáte viac komfortu? Táto technika Vám uľahčí všedný deň. Pohon dverí PortaMatic presviedča nielen množstvom funkcií a možností nastavenia, ale aj minimálnou spotrebou energie. Okrem toho je PortaMatic až o 25 % výhodnejší ako porovnateľné pohony dverí.

Nemeckou spoločnosťou pre gerontologickú techniku (GGT) bol pohon PortaMatic preskúšaný ako doteraz jediný pohon dverí a posúdený ako dobrý. Pohon tým spĺňa očakávania generácie 50 plus týkajúce sa komfortu, kvality a estetiky.

Bývanie vyhovujúce veku

Chcete byť napriek telesným obmedzeniam naďalej mobilný? Pohon PortaMatic pre vnútorné dvere Vám vráti späť kúsok z kvality života tým, že Vás podporí pritom, aby ste sa mohli pohybovať po Vašich miestnostiach bez cudzej pomoci.

Žiť komfortne

Preneste nabudúce plné podnosy, ťažké debny s nápojmi alebo Váš nákup bez námahy cez Vaše priestory. Aj keď automatický pohon dverí PortaMatic nepotrebujete zo zdravotných dôvodov, určite už nikdy nebudete chcieť opäť postrádať tento komfort.

Pracovať bezbariérovo

Bezbariérová práca má už dnes vysoké ohodnotenie a v budúcnosti ešte získa na význame. Vysoká bezpečnosť vďaka nízkoenergetickej prevádzke robí z pohonu PortaMatic ideálny pohon dverí napríklad pre kancelárie, nemocnice, laboratóriá a lekárske praxe.*

* Pre určité okruhy používateľov, ako napr. staršie osoby alebo osoby odkázané na pomoc, ako aj malé deti, sa musí prekontrolovať použitie pohonu.

Hygienicky ovládať dvere

Na dverách miestností lekárskych praxí alebo na dverách sanitárnych miestností v administratívnych budovách je mimoriadne vysoké nebezpečenstvo nákazy medzi zamestnancami a pacientmi.
Pohon dverí PortaMatic v kombinácii s bezkontaktným spínačom spoľahlivo chráni pred zárodkami a baktériami a poskytuje Vám bezpečný pocit.

Dobré dôvody pre pohony vnútorných dverí Hörmann

Bezpečná prevádzka dverí

Bezpečná prevádzka dverí

Bezpečnosť a komfort patria vo firme Hörmann neoddeliteľne k sebe. Náš pohon PortaMatic tak otvorí Vaše dvere s pozvoľným rozbehom a s jemným zastavením a vďaka tomu je veľmi tichý. Pohyby dverí sa vykonávajú iba s veľmi nízkou silou a poskytujú Vám tým vysokú bezpečnosť. Už aj ľahký dotyk dverí ihneď zastaví ich pohyb.

Inovatívny rádiový systém

Inovatívny rádiový systém

Pre Vás myslíme dopredu tam, kde iní neustále iba počúvajú. S našim inovatívnym rádiovým systémom BiSecur budete Váš pohon ovládať bezpečne prostredníctvom ručného vysielača alebo rádiového vnútorného spínača a dodatočne tiež môžete kontrolovať, či sú Vaše dvere otvorené alebo zatvorené*. Nemusíte tak bežať cez celý dom, aby ste prekontrolovali Vaše vnútorné dvere.

A pretože máme neustále pred sebou Váš komfort, môžete pomocou Vášho ručného vysielača alebo rádiového vnútorného spínača nielen otvárať a zatvárať Vaše dvere, ale aj obsluhovať integrované LED osvetlenie.

*pomocou ručného vysielača HS 5 BS alebo rádiového vnútorného spínača FIT 5 BS
Jednoduchá montáž, jednoduché pripojenie

Jednoduchá montáž, jednoduché pripojenie

PortaMatic Vám zaručene uľahčí život. Už montáž je veľmi jednoduchá. Pohon sa upevní nad dvere alebo na zárubňu. Klznú koľajnicu je možné jednoducho nalepiť na krídlo dverí a v prípade potreby ju je možné bezo zvyšku odstrániť. Toto je výhodné predovšetkým v nájomných bytoch alebo pri sklenených dverách.

Pohon PortaMatic sa pripája jednoducho na zásuvku. A aby sa aj toto podarilo bez problémov, majú káble našich pohonov dĺžku 3 m. Tento pohon pre Vás môže samozrejme odborne namontovať aj Hörmann partner.
Optické a akustické funkcie komfortu

Optické a akustické funkcie komfortu

Viac komfortu a bezpečnosti vytvára rozdiel, myslíme si. Preto sme pre Vás pohon dverí PortaMatic vybavili s užitočnými dodatočnými funkciami. Akustický signál a integrované LED osvetlenie Vám signalizujú otváranie a zatváranie dverí už pred pohybom dverí.

Za tmy a pri zle vysvietených vstupoch dverí sa osvetlenie okrem toho stará o bezpečné stúpanie v celej oblasti prechodu.
Katalógy
Videá
Türantrieb PortaMatic - Barrierefreies und komfortables Wohnen

Pohon dverí PortaMatic