Pohony garážových brán

Komfort a bezpečnosť pre Váš domov

Kto už by rád vystupoval z auta v zlom počasí alebo uprostred noci iba na to, aby otvoril garáž. S pohonom garážovej brány Hörmann máte vždy "zelenú", pretože Vašu garážovú bránu a bránu do dvora otvoríte rýchlo, komfortne a bezpečne prostredníctvom ručného vysielača z auta. S komfortným a rýchlym pohonom SupraMatic, cenovo výhodným pohonom ProMatic, ako aj ProMatic Akku, pohonom pre garáže bez elektrickej prípojky, ponúka Hörmann inovatívnu techniku pohonov.

Sériovo je u všetkých pohonoch garážových brán k dispozícii rádiový systém BiSecur. Inovatívny rádiový systém Hörmann BiSecur s kontrolou stavu presviedča jedinečnými komfortnými a bezpečnostnými funkciami, ako aj ručným vysielačom s exkluzívnym dizajnom s vysoko lesklým vzhľadom.

S voliteľnou Hörmann BiSecur Gateway môžete Vaše pohony garážovej a vjazdovej brány Hörmann, Vaše domové dvere Hörmann*, ako aj ďalšie prístroje pohodlne ovládať prostredníctvom smartfónu alebo tabletu. Na cestách je dodatočne možné zobraziť polohu brány Vašich pohonov garážových a vjazdových brán a tiež zobraziť stav uzamknutia Vašich domových dverí*.

*so špeciálnym vybavením

Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

SupraMatic

Toto spojenie rýchlosti a komfortu Vás bude fascinovať. Vaša sekcionálna garážová brána sa otvára rýchlejšie a vy môžete vojsť do garáže priamo z ulice. A už sa nikdy nebudete chcieť zriecť komfortných funkcií, ako dodatočná výška otvorenia, napr. kvôli vetraniu garáže, a osvetlenia pohonu, ktoré je samostatne spínateľné prostredníctvom Vášho ručného vysielača. Kryt pohonu z lešteného hliníka okrem toho prepožičiava pohonu SupraMatic veľmi ušľachtilý vzhľad.

ProMatic

Pohony garážových brán ProMatic sú vybavené osvedčenou technikou Hörmann – ako všetky prémiové pohony Hörmann. To zaručuje spoľahlivú funkciu za atraktívnu cenu. Ani pri garážach bez prípojky elektrického prúdu sa nemusíte vzdať komfortu pohonu. Akumulátorový pohon ProMatic Akku to umožňuje. Jeho preprava je jednoduchá a je ho možné mimoriadne prakticky nabiť za pár hodín, prostredníctvom voliteľného solárneho modulu.

Porovnanie našich výrobkov

Kategórie/ druh výrobku SupraMatic E SupraMatic P ProMatic ProMatic Akku
Špeciálne oblasti použitia pre drevené brány a brány s integrovanými dverami pre garáže bez elektrickej prípojky
Počet cyklov za deň / hodinu 25 / 10 50 / 10 12 / 5 5 / 2
Maximálna sila 800 N 1000 N 750 N 400 N
Rýchlosť otvárania max. 22 cm/s 22 cm/s 14 cm/s 13 cm/s
Šírka brány max. 5500 mm 6000 mm 5000 mm 3000 mm
Plocha brány max. 13,75 m² 15 m² 11,25 m² 8 m²
Sériové vybavenie
 • komfortná poloha polohy brány
 • rýchlejšie otváranie dverí
 • dodatočná výška otvorenia
 • samostatne ovládateľné halogénové osvetlenie
 • samostatne ovládateľné LED osvetlenie*
 • veľmi ľahké programovanie
 • mechanická poistka proti vypáčeniu
 • rádiový systém BiSecur**
 • komfortná kontrola polohy brány
 • rýchle otvorenie dverí
 • dodatočná výška otvorenia
 • samostatne ovládateľné halogénové osvetlenie
 • samostatne ovládateľné LED osvetlenie*
 • veľmi ľahké programovanie
 • svetelná závora
 • mechanická poistka proti vypáčeniu
 • rádiový systém BiSecur**
 • komfortná kontrola polohy brány
 • dodatočná výška otvorenia
 • mechanická poistka proti výškovému posunu
 • rádiový systém BiSecur**
 • mechanická poistka proti výškovému posunu
 • rádiový systém BiSecur**
Cena od 520 € (MOC) od 595 € (MOC) od 391 € (MOC) od 708 € (MOC)

* od 01.03.2017

** iba vo firme Hörmann

Dobré dôvody pre pohony garážových brán Hörmann

Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Obojsmerný rádiový systém BiSecur sa považuje za techniku budúcnosti na komfortné a bezpečné ovládanie pohonov garážových a vjazdových brán, pohonov dverí, svetla a pod.

Tento extrémne bezpečný systém kódovania BiSecur so stabilným, bezporuchovým dosahom vyvinutý spoločnosťou Hörmann Vám poskytne dobrý pocit z toho, že žiadna cudzia osoba nedokáže skopírovať Váš rádiový signál. Otestované a certifikované bezpečnostnými expertmi univerzity Ruhr-Universität Bochum.
Perfektne zosúladené a 100%tne kompatibilné

Perfektne zosúladené a 100%tne kompatibilné

Všetky pohony BiSecur, prijímače a ovládacie prvky sú 100-percentne kompatibilné. Pomocou ručného vysielača alebo napr. rádiového kódovacieho spínača otvoríte pohodlne okrem Vašej garážovej brány aj Vašu vjazdovú bránu vybavenú pohonom Hörmann, vaše pohony dverí alebo ďalšie prístroje s prijímačmi BiSecur.
S našou aplikáciou* a   BiSecur Gateway môžete ovládať Vaše pohony garážovej a vjazdovej brány, Vaše domové dvere Hörmann**

alebo pohodlne ovládať pohon vnútorných dverí PortaMatic, ako aj ďalšie prístroje prostredníctvom smartfónu alebo tabletu.

* Pre smartfóny alebo tablety s operačným systémom iOS a Android.
** Pre túto funkciu je potrebné, aby boli Vaše domové dvere Hörmann ThermoCarbon / ThermoSafe vybavené automatickým zámkom S5 / S7 Smart.
Komfortná kontrola pozície brány

Komfortná kontrola pozície brány

Už nikdy viac nemusíte vo vetre a nečase stáť pred dverami,  aby ste skontrolovali, či je Vaša brána zatvorená. Po stlačení tlačidla zobrazí farba LED na ručnom vysielači HS 5 BS polohu brány. Na požiadanie sa brána zatvorí ďalším stlačením tlačidla ***. Pohodlnejšie a bezpečnejšie už ani nemôžete Vašu bránu ovládať.

***  pri obsluhe bez výhľadu na bránu je potrebná dodatočná svetelná závora

Ocenený dizajn

Ocenený dizajn

Pri exkluzívnych ručných vysielačoch BiSecur okúzli nielen čierny alebo biely vysoko lesklý povrch so vzhľadom klavírneho laku, ale aj elegantný tvar, ktorý sa mimoriadne príjemne drží v ruke.
Ručné vysielače Hörmann BiSecur s voliteľným vysoko lesklým povrchom so vzhľadom klavírneho laku boli ocenené renomovanou cenou reddot design award za ich exkluzívny dizajn.

Obrázok: Ručný vysielač HS 5 BS so stanicou ručného vysielača (voliteľne).

Bezpečne

Bezpečne

Zlodeji to majú s automatickými garážovými bránami Hörmann ťažké: ak je brána uzatvorená, zapadne poistka proti vypáčeniu automaticky do dorazu vodiacej koľajnice. Brána sa ihneď pevne zablokuje a chráni proti vypáčeniu. Toto blokovanie funguje čisto mechanicky a je, v porovnaní s pohonmi iných výrobcov, účinné aj pri výpadku prúdu.

Spoľahlivo

Spoľahlivo

Spoľahlivá vypínacia automatika bezpečne zastaví bránu pri neočakávaných prekážkach. Pre ešte väčšiu ochranu a bezpečnosť odporúčame montáž bezkontaktne fungujúcej svetelnej závory. Pri pohone Hörmann SupraMatic P sa táto dodáva sériovo.

Prostredníctvom pozvoľného rozbehu a jemného zastavenia sa Vaša brána otvára a zatvára plynulo a potichu. Fázy spustenia a zastavenia je možné individuálne nastaviť pre Vašu garážovú bránu. Tým je Vaša garážová brána chránená a Vy tak z nej budete mať dlhšie radosť.
Turbo rýchle

Turbo rýchle

Rýchlejšie a bezpečnejšie bude presúvanie s pohonom SupraMatic v spojení s Vašou sekcionálnou garážovou bránou Hörmann. Až o 50% vyššia rýchlosť otvárania znamená viac bezpečnosti a menej stresu pri vjazdoch do garáži s intenzívnou premávkou. Porovnajte rýchlosť otvárania pohonu SupraMatic s bežnými pohonmi.

Certifikované

Certifikované

Pohony garážových brán Hörmann sú optimálne prispôsobené sekcionálnym garážovým bránam Hörmann a sú testované a certifikované podľa smerníc TTZ „Zabránenie vlámaniu pre garážové brány“ nezávislými skúšobnými inštitúciami.

Katalógy
Videá
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Pohony garážových brán - Upokojujúco bezpečné

Bezpečne, komfortne, exkluzívne: rádiový systém BiSecur firmy Hörmann

Automatické vetranie garáže – Snímače klímy HKSI + HKSA