Výklopné brány Berry

Tu sa spája kvalita s pekným vzhľadom

všetko hovorí za originál: kvalita a bezpečnosť, vzhľad a komfort a vyspelá technika. V každej bráne Hörmann Berry sa ukrývajú skúsenosti z 50 rokov know-how vo výrobe garážových brán. Vďaka množstvu motívov určite nájdete bránu, ktorú chcete pre Váš dom.

Oceľové motívy obdržíte sériovo v cenovo mimoriadne výhodnej bielej farbe, v 7 prednostných farbách za výhodnú cenu, ako aj v približne 200 farbách podľa škály RAL (výnimkou sú farby s perleťovým efektom, svietiace a metalické farby). Brány z masívneho dreva obdržíte vo vyhotovení Severský smrek a Jedľovec kanadský (Hemlock).

K takmer každému motívu brány obdržíte vo firme Hörmann vhodné vedľajšie dvere. Brána a dvere tak tvoria harmonický celok.

Výklopné brány Berry sú preskúšané a certifikované v súlade s náročnými bezpečnostnými požiadavkami európskej normy 13241-1. To, či Vaša stará garážová brána spĺňa aktuálne bezpečnostné normy EÚ, si môžete prekontrolovať pomocou bezpečnostného kontrolného zoznamu.

Prehľad motívov oceľových brán

Motív 902, biela RAL 9016

Motív 941, biela RAL 9016

Motív 957, biela RAL 9016

Motív 990, biela RAL 9016

Motív 968, biela RAL 9016

Motív 984, biela RAL 9016

Motív 985, biela RAL 9016

Motív 971, biela RAL 9016

Motív 973, biela RAL 9016

Motív 975, biela RAL 9016

Motív 977, biela RAL 9016

Motív 979, biela RAL 9016

Motív 913, biela RAL 9016

Motív 914, biela RAL 9016

Motív 988, biela RAL 9016

Motív 903, biela RAL 9016

Motív 904, biela RAL 9016

Prehľad motívov brán z masívneho dreva

Motív 925, Severský smrek

Motív 927, Severský smrek

Motív 931, Severský smrek

Motív 933, Severský smrek

Motív 937, Severský smrek

Motív 934, Severský smrek

Motív 936, Severský smrek

Motív 905, Severský smrek

Dobré dôvody pre výklopné brány Hörmann Berry

Dookola chránená vďaka prezieravým detailom

Dookola chránená vďaka prezieravým detailom

Príkladom vysokého bezpečnostného vybavenia výklopných brán Berry sú flexibilné ochranné kryty nad pákovými ramenami a flexibilné plastové lišty medzi krídlom brány a rámom. Tieto znižujú nebezpečenstvo stlačenia alebo zovretia.

Týmto vysokým bezpečnostným štandardom disponujú len výklopné brány Hörmann.
Dlhá životnosť a optimálne zabezpečenie

Dlhá životnosť a optimálne zabezpečenie

Ak by niekedy po mnohých rokoch praskla pružina na pákovom ramene, držia bránu ostatné neporušené pružiny. Takto je brána spoľahlivo zaistená proti pádu. Vzdialenosť medzi závitmi pružiny je pritom taká malá, že aj detské prsty sú prakticky chránené pred privretím.

Otváranie a zatváranie optimálne pre užívateľa

Otváranie a zatváranie optimálne pre užívateľa

Po úplnom otvorení sa brána stlmí na doraze a bezpečne zastaví v priehlbine koľajnice.

Špeciálne tvarované pákové rameno pritláča bránu pri zatváraní tesne k zárubni a brána sa sama pritiahne. V dôsledku toho nevzniká žiadna medzera medzi bránou a rámom.

Bezpečná vďaka inovatívnemu blokovaniu

Bezpečná vďaka inovatívnemu blokovaniu

Jedinečné blokovanie výklopných brán Hörmann otočnými západkami fixuje rohy krídla brány pevne k rámu a v dôsledku toho je zatvorenie oveľa bezpečnejšie ako pri bežných tyčových uzáveroch. Vyzdvihnutie brány je tak prakticky nemožné. S voliteľnou sadou dovybavenia pre jednoduchú, individuálnu montáž môžete bránu dodatočne zablokovať ešte aj smerom nahor.

Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Obojsmerný rádiový systém BiSecur sa považuje za modernú technológiu na komfortnú a bezpečnú obsluhu garážových a vjazdových brán, pohonov dverí, svetla a pod.
Tento extrémne bezpečný systém kódovania BiSecur so stabilným, bezporuchovým dosahom vyvinutý spoločnosťou Hörmann vám poskytne dobrý pocit z toho, že žiadna cudzia osoba nedokáže skopírovať váš rádiový signál. Systém bol otestovaný a certifikovaný bezpečnostnými expertmi z univerzity Ruhr-Universität Bochum a z nezávislých skúšobných inštitútov.

Perfektne zosúladené

Perfektne zosúladené

Všetky pohony, prijímače a ovládacie prvky BiSecur sú 100  % kompatibilné. Stlačením tlačidla na ručnom vysielači alebo rádiovom spínači tak môžete jednoducho ovládať okrem svojej garážovej a vjazdovej brány aj zámky domových dverí, pohony dverí alebo ďalšie zariadenia s prijímačmi BiSecur. Sériové rozhranie HCP v každom pohone Hörmann vám umožní ešte viac. Celkom jednoducho sa tak dajú všetky pohony garážových a vjazdových brán Hörmann prepojiť s externými systémami Smart Home.

Komfortná kontrola polohy brány

Komfortná kontrola polohy brány

Už nikdy nemusíte vo vetre a nečase stáť pred dverami, aby ste skontrolovali, či je brána zatvorená. Po stlačení tlačidla zobrazí farba LED na ručnom vysielači HS 5 BS alebo na vnútornom spínači FIT 5 BS polohu brány.  Ďalším stlačením tlačidla * sa brána zatvorí. Pohodlnejšie a bezpečnejšie sa už brána ani nedá ovládať.

* pri obsluhe bez výhľadu na bránu je potrebná dodatočná svetelná závora
Ocenený dizajn

Ocenený dizajn

Pri exkluzívnych ručných vysielačoch BiSecur okúzli nielen čierny alebo biely vysoko lesklý povrch so vzhľadom klavírneho laku, ale aj elegantný tvar, ktorý sa mimoriadne príjemne drží v ruke.
Ručné vysielače Hörmann BiSecur s voliteľným vysoko lesklým povrchom so vzhľadom klavírneho laku boli ocenené renomovanou cenou reddot design award za ich exkluzívny dizajn.

Obrázok: Ručný vysielač HS 5 BS so stanicou ručného vysielača (voliteľne).

Galéria obrázkov

Oceľová brána motív 902

Biela RAL 9016

Motív 905

s výplňou zo strany stavebníka

Brána z masívneho dreva motív 933

Severský smrek

Oceľová brána motív 973

Decograin Zlatý dub

Oceľová brána motív 990

Jedľovo zelená RAL 6009

Brána z masívneho dreva motív 925

Severský smrek - jedľovo zelená

Katalógy
Videá

Bezpečne, komfortne, exkluzívne: rádiový systém BiSecur firmy Hörmann

Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Pohony garážových brán - Upokojujúco bezpečné

Automatické vetranie garáže – Snímače klímy HKSI + HKSA