Dobré dôvody pre garážové sekcionálne brány Hörmann

Získajte mnohé výhody

Sekcionálne brány sa otvárajú zvislo a sú umiestnené tesne pod stropom. Vďaka tomuto princípu konštrukcie je k dispozícii maximálne miesto v garáži a pred garážou. Sekcionálne garážové brány je možné zabudovať do každého otvoru garáže a tieto poskytujú až o 14 cm väčšiu šírku prejazdu ako výklopné brány. Okrem toho sú optimálne utesnené na všetkých štyroch stranách vďaka trvalo elastickým tesneniam odolným voči poveternostným vplyvom.

Garážové sekcionálne brány sú preskúšané a certifikované v súlade s náročnými bezpečnostnými požiadavkami európskej normy 13241-1. To, či Vaša stará garážová brána spĺňa aktuálne bezpečnostné normy EÚ, si môžete prekontrolovať pomocou bezpečnostného kontrolného zoznamu.

Akciové ponuky, ktoré s istotou presvedčia

Brány a dvere od európskej jednotky za výhodnú cenu

 

 

prejsť na Akcia na garážové brány »

Akkurat nå får du spesialpris på disse Hörmann produktene. (Kopie 1)

Benytt deg av dette tilbudet og skaff deg en kvalitets port, fra Europas ledende produsent av porter »

Vyberte vhodný typ brány

Máte na výber: s dvojstennými sekcionálnymi garážovými bránami LPU 67 Thermo a LPU 42 vsadíte na vynikajúcu, resp. veľmi dobrú tepelnú izoláciu. A okrem toho na zvýšenú stabilitu a pokojný chod. Jednostenná sekcionálna garážová brána LTE 42 sa ideálne hodí pre voľne stojace garáže, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu. Ak drevo určuje vzhľad Vášho domu, nachádza veľmi dobré uplatnenie sekcionálna brána Hörmann  typu LTH 42 s výplňou z masívneho dreva.

LPU 67 Thermo

Brána šetriaca energiu presviedča vďaka termicky oddeleným lamelám s hrúbkou 67 mm s excelentnou tepelnou izoláciou.

LPU 42

Dvojstenná sekcionálna garážová brána LPU 42 poskytuje veľmi dobrú izoláciu s lamelami s hrúbkou 42 mm.

LTE 42

Jednostenná brána LTE 42 je cenovo výhodným riešením pre voľne stojace garáže, ktoré nepotrebujú dodatočnú tepelnú izoláciu.

LTH 42

Brána z masívneho dreva sa vynikajúco hodí pre drevodomy alebo budovy s mnohými drevenými prvkami, ako napr. priehradová konštrukcia alebo fasádne prvky.

Prehľad motívov sekcionálnych brán z ocele

Prelis S (LPU 42, LTE 42), biela RAL 9016

Prelis M (LPU 67 Thermo, LPU 42, LTE 42), biela RAL 9016

Prelis D (LPU 42), biela RAL 9016

Prelis T (LPU 42), biela RAL 9016

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), biela RAL 9016

Kazeta (LPU 42, LTE 42), biela RAL 9016

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 450, biela RAL 9016

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 456, biela RAL 9016

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 461 s presklením, biela RAL 9016; motív 451 bez presklenia (bez obr.)

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 457, biela RAL 9016

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 462 s presklením, biela RAL 9016; motív 452 bez presklenia (bez obr.)

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 458, biela RAL 9016

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 454, biela RAL 9016

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 469 s presklením, biela RAL 9016; motív 459 bez presklenia (bez obr.)

Prelis L (LPU 67 Thermo, LPU 42), motív 481 s presklením, biela RAL 9016; motív 471 bez presklenia (bez obr.)

Prelis T (LPU 42) motív 501 s priebežnými ozdobnými prvkami so vzhľadom ušľachtilej ocele, dreva (obr.) alebo RAL podľa výberu

Prelis T (LPU 42) motív 500 s delenými ozdobnými prvkami so vzhľadom ušľachtilej ocele alebo dreva (obr.), biela RAL 9016

Prehľad motívov sekcionálnych brán z masívneho dreva

Prelis S, Severský smrek

Prelis M, Severský smrek

Prelis L, Severský smrek

Kazeta, Severský smrek

Motív 401, Severský smrek

Motív 402, Severský smrek

Motív 403, Severský smrek

Motív 403, s prírodným kameňom, Severský smrek

Motív 404, Severský smrek

Motív 404, s prírodným kameňom, Severský smrek

Motív 405, Severský smrek

Motív 405, s voliteľnými kovaniami krídlovej brány „Exklusiv“, Severský smrek

Dobré dôvody pre garážové sekcionálne brány Hörmann

Rovnomerné odstupy prelisov

Rovnomerné odstupy prelisov

[1] Rovnomerné odstupy prelisov a neviditeľné prechody lamiel pri bránach s prelisom

Garážové brány Hörmann sa vyznačujú extra rovnomerným rozdelením prelisov [A]. Lamely sú tvarované tak, aby prechody ostali v uzatvorenom stave prakticky neviditeľné. Porovnajte si to!

Na požiadanie obdržíte aj praktické vedľajšie dvere so vzhľadovo rovnakým usporiadaním prelisov ako na sekcionálnej garážovej bráne.

[2] Nerovnomerné rozdelenie prelisov [B], [C] kvôli rozdielnym výškam lamiel a viditeľným prechodom lamiel pri konkurenčných bránach. Takto vzniká vzhľad brány, ktorý neruší.
Rovnomerné rozdelenie kaziet

Rovnomerné rozdelenie kaziet

[3] Rovnomerné rozdelenie kaziet

Pre harmonický celkový vzhľad sú pri sekcionálnych bránach Hörmann odstupy medzi jednotlivými kazetami [D] výškovo presne rovnaké. Toho sa dosahuje rovnako vysokými lamelami v rámci celej výšky brány. Aj vodorovné odstupy medzi kazetami [E] v lamele sú jednotné. Z toho vyplýva rovnomerný vzhľad brány.

Na požiadanie sú možné aj vedľajšie dvere s rovnakým rozdelením lamiel, ktoré sú vzhľadovo rovnaké so sekcionálnou garážovou bránou.

[4] Nerovnomerné rozdelenie kaziet [F], [G] z dôvodu rozličných výšok lamiel u konkurenčných výrobkov. Tým vzniká vzhľad brány, ktorý neruší.
Rovnaký vzhľad zárubne a krídla brány

Rovnaký vzhľad zárubne a krídla brány

Harmonický vzhľad brány vzniká pôsobením mnohých, drobných detailov: prekladová vyrovnávacia clona [1] sa pri bielych bránach a vo všetkých povrchových úpravách dodáva vždy s rovnakým vzhľadom s lamelami brány. Tak sa všetko k sebe hodí. Bočné zárubne [2] obdržíte sériovo s bielou povrchovou úpravou Woodgrain. Pre sekcionálne garážové brány s povrchovými úpravami Sandgrain, Silkgrain alebo Decograin obdržíte voliteľné obloženia zárubne s povrchovou úpravou lamely brány. Pri bránach Micrograin sa obloženie zárubne dodáva s hladkou povrchovou úpravou Silkgrain. Aj pre farebné sekcionálne brány a pre brány s povrchovými úpravami Decograin voliteľne obdržíte vhodné obloženia brány [2] s povrchovou úpravou a farbou, resp. dekorom lamiel brány. Prekladová vyrovnávacia clona [1] sa pri týchto bránach dodáva vždy s povrchovou úpravou a vo farbe, resp. dekore lamely brány.

Bočné zárubne [2] obdržíte sériovo s bielou povrchovou úpravou Woodgrain. Pre sekcionálne garážové brány s povrchovými úpravami Sandgrain, Silkgrain alebo Decograin obdržíte voliteľné obloženia zárubne s povrchovou úpravou lamely brány. Pri bránach Micrograin sa obloženie zárubne dodáva s hladkou povrchovou úpravou Silkgrain. Aj pre farebné sekcionálne brány a pre brány s povrchovými úpravami Decograin voliteľne obdržíte vhodné obloženia brány [2] s povrchovou úpravou a farbou, resp. dekorom lamiel brány. Prekladová vyrovnávacia clona [1] sa pri týchto bránach dodáva vždy s povrchovou úpravou a vo farbe, resp. dekore lamely brány.
Prekladové vyrovnávacie clony v jednej rovine

Prekladové vyrovnávacie clony v jednej rovine

Pri bránach LPU je táto prekladová vyrovnávacia clona najelegantnejším riešením pre neviditeľný prechod z clony na krídlo brány. Pri uzatvorenej bráne sa horný článok brány napája na clonu lícujúco v jednej rovine.

Optimálna dlhodobá ochrana

Optimálna dlhodobá ochrana

Plastová päta zárubne s výškou 4 cm, odolná voči krehnutiukompletne obkolesuje zárubňu v priestore ohrozenom koróziou a trvalo chráni pred možnou koróziou. Inak ako u konkurenčných riešení existuje táto účinná trvalá ochrana aj pri trvalej vlhkosti.

Spolu s podlahovým tesnením brány vytvára päta zárubne aj opticky vydarené zakončenie.

Účinná tepelná izolácia

Účinná tepelná izolácia

Vždy vtedy, keď je garáž integrovaná do domu, odporúča sa dobre zaizolovaná garážová brána. Pomocou Hörmann ThermoFrame zlepšíte aj tak dobré izolačné vlastnosti brány LPU.

Čierny plastový profil jednoducho montovaný spolu so zárubňou brány sa stará o termické oddelenie zárubne a muriva a zlepšuje izoláciu až o 15 %*.

Voliteľné pripojenie zárubne ThermoFrame obdržíte pre všetky sekcionálne brány Hörmann.

* pri dvojstennej garážovej sekcionálnej bráne LPU vo veľkosti 5000 x 2125 mm
Praktické riešenia

Praktické riešenia

Pre jednoduchý prechod osôb do Vašej garáže odporúčame integrované dvere bez vysokého prahu. Takto môžete vybrať z garáže bicykle alebo záhradné náradie bez toho, aby ste otvorili Vašu bránu.

Prah z ušľachtilej ocele je v strede vysoký iba 10 mm a na okrajoch 5 mm. To uľahčuje prejazd a znižuje riziko zakopnutia.

Samozrejme viac bezpečnosti

Samozrejme viac bezpečnosti

Nepozvaní hostia nemajú pri automatických sekcionálnych bránach Hörmann žiadnu šancu. Ak sa garážová brána zatvorí, poistka proti vypáčeniu zapadne automaticky do dorazu vodiacej koľajnice, ihneď sa pevne zablokuje a brána je tak chránená proti nadvihnutiu..

Toto patentované blokovanie brány funguje čisto mechanicky a je preto účinné, v porovnaní s ostatnými konkurenčnými pohonmi, aj bez napájania elektrickým prúdom.
Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Obojsmerný rádiový systém BiSecur sa považuje za techniku budúcnosti na komfortné a bezpečné ovládanie pohonov garážových a vjazdových brán, pohonov dverí, svetla a pod.

Tento extrémne bezpečný systém kódovania BiSecur so stabilným, bezporuchovým dosahom vyvinutý spoločnosťou Hörmann Vám poskytne dobrý pocit z toho, že žiadna cudzia osoba nedokáže skopírovať Váš rádiový signál. Otestované a certifikované bezpečnostnými expertmi univerzity Ruhr-Universität Bochum.
Perfektne zosúladené a 100%tne kompatibilné

Perfektne zosúladené a 100%tne kompatibilné

Všetky pohony BiSecur, prijímače a ovládacie prvky sú 100-percentne kompatibilné. Pomocou ručného vysielača alebo napr. rádiového kódovacieho spínača otvoríte pohodlne okrem Vašej garážovej brány aj Vašu vjazdovú bránu vybavenú pohonom Hörmann, vaše pohony dverí alebo ďalšie prístroje s prijímačmi BiSecur.
S našou aplikáciou* a   BiSecur Gateway môžete ovládať Vaše pohony garážovej a vjazdovej brány, Vaše domové dvere Hörmann**

alebo pohodlne ovládať pohon vnútorných dverí PortaMatic, ako aj ďalšie prístroje prostredníctvom smartfónu alebo tabletu.

* Pre smartfóny alebo tablety s operačným systémom iOS a Android.
** Pre túto funkciu je potrebné, aby boli Vaše domové dvere Hörmann ThermoCarbon / ThermoSafe vybavené automatickým zámkom S5 / S7 Smart.
Komfortná kontrola pozície brány

Komfortná kontrola pozície brány

Už nikdy viac nemusíte vo vetre a nečase stáť pred dverami,  aby ste skontrolovali, či je Vaša brána zatvorená. Po stlačení tlačidla zobrazí farba LED na ručnom vysielači HS 5 BS polohu brány. Na požiadanie sa brána zatvorí ďalším stlačením tlačidla ***. Pohodlnejšie a bezpečnejšie už ani nemôžete Vašu bránu ovládať.

***  pri obsluhe bez výhľadu na bránu je potrebná dodatočná svetelná závora

Ocenený dizajn

Ocenený dizajn

Pri exkluzívnych ručných vysielačoch BiSecur okúzli nielen čierny alebo biely vysoko lesklý povrch so vzhľadom klavírneho laku, ale aj elegantný tvar, ktorý sa mimoriadne príjemne drží v ruke.
Ručné vysielače Hörmann BiSecur s voliteľným vysoko lesklým povrchom so vzhľadom klavírneho laku boli ocenené renomovanou cenou reddot design award za ich exkluzívny dizajn.

Obrázok: Ručný vysielač HS 5 BS so stanicou ručného vysielača (voliteľne).

Galéria obrázkov

Prelis T

Motív 500 s delenými ozdobnými výplňami so vzhľadom ušľachtilej ocele, v RAL 7016

Prelis T

v povrchovej úprave Silkgrain kamenná sivá RAL 7030, motív 501 s priebežnými ozdobnými výplňami so vzhľadom dreva

Motív brány 405

Brána z masívneho dreva, lakovaný zo strany stavebníka bielou farbou, s kovaniami krídlovej brány a ozdobnými madlami

Prelis M

v povrchovej úprave Decograin Rosewood

Prelis T

v prevedení Silkgrain antracitovo sivá RAL 7016, motív 500 s delenými ozdobnými výplňami so vzhľadom dreva

S-Sicke

v povrchovej úprave Woodgrain jedľovo zelená RAL 6009

Kazeta

v prevedení Woodgrain antracit RAL 7016

M-Sicke

v antracitovo sivej, RAL 7016, hliníkové domové dvere Hörmann ThermoSafe motív 565, v antracitovo sivej, RAL 7016 s voliteľnými bočnými dielmi a nadsvetlíkom

Kazeta

v Decograin Zlatý dub

Katalógy
Videá

Bezpečne, komfortne, exkluzívne: rádiový systém BiSecur firmy Hörmann

Automatické vetranie garáže – Snímače klímy HKSI + HKSA

Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Pohony garážových brán - Upokojujúco bezpečné

Garagentor-Antrieb SupraMatic

Pohon garážových brán SupraMatic - Súboj

Türantrieb PortaMatic - Barrierefreies und komfortables Wohnen

Pohon dverí PortaMatic