Tlačové správy

Novinky od spoločnosti Hörmann v oblasti pohonov garážových brán

Štvrtá generácia pohonov garážových brán Hörmann je na základe najnovšieho vývoja nielen výkonnejšia, ale aj inteligentnejšia ako predchádzajúca generácia. Integrované rozhranie zbernice HCP poskytuje možnosť na zahrnutie nových pohonov do existujúcich systémov SmartHome. S novou aplikáciou BlueSecur ponúka Hörmann aj komfortnú alternatívu pre obsluhu garážových brán a domových dverí.

Hörmann ThermoPlan Hybrid - nová elegancia priestoru domových dverí

Hörmann rozširuje svoj program o nové domové dvere z kombinácie hliníka a ušľachtilej ocele. Domové dvere ThermoPlan Hybrid sa vyznačujú tým, že krídlo dverí je v jednej rovine so zárubňou a že sú mimoriadne robustné a odolné voči poveternostným vplyvom. 

Nové povrchy s fotorealistickým dizajnom Duragrain - vďaka garážovej bráne Duragrain bude stvárnenie ešte rozmanitejšie

Spoločnosť Hörmann vyvinula špeciálnu metódu tlače, ktorá umožňuje fotorealistické zobrazenie rôznych dizajnov na sekcionálnych garážových bránach. Výsledkom je hladký povrch Duragrain, ktorý predstavuje jedinečnú rozmanitosť stvárnenia v oblasti garážových brán. Na veľtrhu BAU 2019 predstavila spoločnosť Hörmann garážové brány s týmto novým povrchom po prvýkrát.

Vnútorné dvere Concepto v trendovom dizajne

Drevené vnútorné dvere Hörmann predstavujú kvalitné materiály, dlhú životnosť a rôznorodé dizajny, takže vhodné dvere sú k dispozícii pre každý štýl zariadenia interiéru. Trendové farby biela, antracitová a sivá sa kombinujú s matnými, štrukturovanými a vysokolesklými povrchmi. Dvere sú dostupné aj v obľúbenej farbe "hnedosivá" a na trhu s dverami sa predstavujú aj s úplne novým povrchom so štruktúrou plátna.

Využite možností, ktoré ponúka digitalizácia: Hörmann ponúka BIM údaje

v rámci digitalizácie odvetvia stavebníctva zohráva proces BIM (Building Information Modeling) významnú úlohu. BIM umožňuje zobrazenie kompletného stavebného projektu vo forme digitálneho modelu, v ktorom sú zhromaždené všetky relevantné informácie týkajúce sa plánovania, realizácie a obstarávania, a k týmto informáciám možno pristupovať centrálne.

Dvere odskúšané na bezbariérovosť

Potom, čo spoločnosť Schörghuber, ako prvý výrobca, uviedla v roku 1962 na trh protipožiarne dvere z dreva, dokazuje dnes podnik priekopníckeho ducha a ponúka ako prvý výrobca prvky dverí odskúšané na bezbariérovosť.

Drevené a sklenené interiérové dvere s pohonom dverí PortaMatic

Automaticky prevádzkované dvere sa používajú ako bezbariérové riešenie, nielen pokiaľ ide o bývanie a komfort v závislosti od veku. Aj vo verejných oblastiach, napríklad v kancelárskych budovách alebo ordináciách, sa pohony dverí starajú o vysokú mieru bezbariérovosti a hygieny.

Tragická nehoda otvára otázku: Je moja brána bezpečná?

Rozhodnutie pre výmenu vlastnej starej garážovej brány je väčšinou vykonávané na základe aspektov dizajnu a komfortu. Buď už stará brána nepasuje viac k domu alebo nezodpovedá nárokom na pohodlie, ktoré so sebou prinášajú automaticky prevádzkované garážové brány. Avšak často nie je mnohým vlastníkom domov známe, že stará garážová brána by mala byť vymenená z bezpečnostných dôvodov. Aké to môže byť nebezpečné ukazuje aktuálny prípad.

Hörmann získava väčšinu akcií talianskej spoločnosti Pilomat

Od 28. decembra 2016 vlastní výrobca brán a dverí Hörmann sedemdesiat percent akcií talianskej spoločnosti Pilomat. So sídlom v meste Grassobio blízko Bergama je spoločnosť Pilomat jedným z popredných svetových dodávateľov bariér na ochranu voči neoprávnenému prístupu do prevádzkových priestorov osobnými alebo nákladnými vozidlami.

Po úspešnom uvedení na trh Hörmann rozširuje program vnútorných dverí

V roku 2017 sa môžu odborní obchodní partneri Hörmann tešiť aj na viac rozmanitosti v oblasti dizajnu, viac priehľadnosti vďaka rozšírenému programu sklenených dverí a najnovším povrchom, ktorý je známy z dizajnu kuchýň. Na veľtrhu BAU predstavil výrobca brán a dverí nové trendy.

Bezpečnostná ofenzíva: Hörmann ponúka hliníkové domové dvere sériovo s vybavením RC3

Každé 3 minúty dôjde v Nemecku k vlámaniu. V roku 2015 opätovne narástol počet vlámaní do bytov podľa policajnej štatistiky trestných činov na celkovo 167 136 prípadov, teda nárast o 9,9 percenta oproti roku 2014. Viac ako každý desiaty zlodej pritom vchádza cez domové dvere. Pri novostavbe alebo prestavbe sa preto bezpodmienečne odporúča dbať na vysokú triedu odolnosti. Spoločnosť Hörmann odteraz vybavuje svoje hliníkové domové dvere sériovo triedou odolnosti RC 3, podľa údajov výrobcu ako doteraz jediný predajca na trhu.

Slávnostné otvorenie nových priestorov spoločnosti Hörmann Slovenská republika s.r.o.

Hörmann Slovenská republika s.r.o. bola založená v roku 2004 so sídlom v Bratislave. Slovenská pobočka sa od svojho vzniku postupne rozrastá a aktuálne zamestnáva do 20 zamestnancov.

Aj výrobcovia, ktorí vyrábajú čisto pohony garážových brán, musia zaručiť bezpečný celok brány a pohonu podľa noriem pre brány

Podľa rozsudku Najvyššieho krajinského súdu vo Frankfurte nad Mohanom musia všetky pohony, ktoré sú zamýšľané na prevádzkovanie garážových brán, dodržiava ťaj normy pre brány.

Domové dvere na výšku miestnosti pre priestranné vstupné oblasti

V moderných novostavbách sa trend posúva k priestranným, svetlým a priehľadným vstupným oblastiam. Domové dvere na výšku miestnosti až do troch metrov svojim dizajnom podstatne prispievajú k takémuto trendu.

Nové protipožiarne dvere Hörmann - produktová norma EN 16034 vyžaduje doplňujúce označenie CE pre protipožiarne výrobky

Potom, čo bola v roku 2014 ratifikovaná nová európska norma na výrobky EN 16034 pre "Okná, dvere a brány - s protipožiarnou odolnosťou a/alebo dymotesnou odolnosťou", sa pravdepodobne v lete 2015 spustí päťročná fáza koexistencie. V tomto čase bude možné predávať protipožiarne dvere nielen s nemeckým, všeobecným schválením stavebného dozoru, ale aj s európskym označením CE.

Jedno rozhodnutie za život - pre každú garáž vhodná brána

S garážovými bránami sa človek spravidla zaoberá iba raz za život. Pri širokej ponuke garážových brán nie je vôbec ľahké vyhľadať tú najvhodnejšiu. Aké sú podstatné aspekty, na ktoré by ste mali prihliadať pri kúpe a aké otázky si vlastne musíte položiť, aby ste pre seba dokázali vybrať vhodnú bránu?

Ešte lepšie zastavenie straty tepla - Hörmann ThermoFrame zlepšuje hodnotu tepelnej izolácie sekcionálnych garážových brán

Experti odporúčajú použiť dvojstenné garážové brány nielen vtedy, ak garáž stojí priamo pri dome a hraničí s vykurovanými priestormi alebo ak z garáže vedie prístup do domu, ale aj vtedy, ak sa garáž používa ako dielňa alebo hobby priestor. Pomôžete tým šetriť náklady na vykurovanie a udržiavať zohriaty vzduch v dome. Tepelnú izoláciu dvojstenných brán LPU firmy Hörmann s jej 42 mm hrubými a vysoko tepelne izolujúcimi lamelami je možné zlepšiť pomocou pripojenia zárubne ThermoFrame až o pätnásť percent.